PROGRAMA
D'ACTES DE LA FESTA MAJOR D'ESTIU 2000
DISSABTE 24 DE JUNY
12.00 h - BALL POPULAR DE GITANES
Lloc: Plaça de l' Ajuntament
DIVENDRES 30 DE JUNY
21.00 h - PRESENTACIÓ DEL GUANYADOR DEL CONCURS
DEL PRODUCTE TÍPIC DE SANT VICENÇ
Lloc: Sala de Plens de l'Ajuntament
Organitza: Comissió del Mil·lenari
22.30 h - CASTELLROCK 2000
Lloc: Camp de Futbol
(Programes a part)
DISSABTE 1 DE JULIOL
16.00 h - FINAL DEL "1r. TORNEIG D'ESCACS
ACTIUS"
Lloc: Club d'Escacs (c/ Barcelona)
Organitza: Club d'Escacs Castellet
22.30 h - CORREFOC
Lloc: Plaça Clavé
Organitza: Colla Gegantera amb la col·laboració dels
Geganters de Maó
23.30 h - BALL DE CORREFOC amb l'Orquestra
"GERUNDA"
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
Tot el dia - 2a. JORNADA "TORNEIG BAGES 2000"
Lloc: Piscina Municipal
DIUMENGE 2 DE JULIOL
6.00 h - CONCURS DE PESCA DE FESTA MAJOR
(Concentració al Coro)
De les 7.00 h fins a les 12.00 del migdia
9.30 h - TORNEIG D'ESCACS DE FESTA MAJOR 2000
Lloc: Club d'Escacs (c/ Barcelona)
Organitza: Club d'Escacs Castellet
11.00 h - TROBADA DE GEGANTS
Organitza: Colla Gegantera
13.00 h - REPARTIMENT DE PREMIS DEL CONCURS DE PESCA
Lloc: Coro
17.00 h - GRAN TORNEIG DE PETANCA
Lloc: Zona esportiva
Organitza: Club de Petanca Sant Vicenç
20.30 h - MACRO-CORAL MIXTA. Federació Cors de Clavé
(amb Cobla).
Lloc: Església Parroquial
DILLUNS 3 DE JULIOL
22.00 h - TEATRE. Pepe Rubianes
Lloc: Pavelló Municipal d'Esports
DIVENDRES 7 DE JULIOL
17.00 h - BALL DE FESTA MAJOR A CÀRREC DE "PEP I
Mª JOSEP"
A la mitja part, ENTREGA DE TROFEUS DE PETANCA, DOMINO
I BILLAR
Lloc: L'Esplai
Organitza: L'Esplai
22.00 h - CINEMA A LA FRESCA. "Austin Powers 2"
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
Organitza: Comissió de Festes
DISSABTE 8 DE JULIOL
10.00 h - CERTAMEN DE FESTA MAJOR DE CANTADA D'OCELLS
Lloc: Bar Balta (c/ Goya)
Organitza: Unió Ocellaire
16.00 h - FINAL DEL "1r. TORNEIG D'ESCACS PER
AFICIONATS"
Lloc: Club d'Escacs (c/ Barcelona)
Organitza: Club d'Escacs Castellet
16.00 h - Fins a les 19.00 h. CONCURS INFANTIL DE PESCA
Organitza: Agrupació de Pescadors amb canya
16.00 h - V CRONO-ESCALADA A LA BALCONADA DE SANT VICENÇ
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
Organitza: Unió Ciclista Sant Vicenç
17.00 h - FESTA INFANTIL
Lloc: Escola Bressol "El Niu"
Organitza: AMPA d'"El Niu"
18.00 h - BINGO ESPECIAL DE FESTA MAJOR
Lloc: L'Esplai
Organitza: L'Esplai
18.30 h - PREGÓ DE FESTA MAJOR
- ESPECTACLE DE MAGIA "MAG MAGOO"
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
A continuació,
- ELECCIÓ DE LA PUBILLA I L'HEREU
23.30 h - BALL DE FESTA MAJOR
amb l'Orquestra "ETHEL I ORQUESTRA MALVAROSA"
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
DIUMENGE 9 DE JULIOL
7.00 h - CONCURS DE PESCA
Lloc: Riu Llobregat
Organitza: Agrupació de Pescadors amb canya
10.00 h - CERTAMEN DE FESTA MAJOR DE CANTADA D'OCELLS
Lloc: Bar Balta (c/ Goya)
Organitza: Unió Ocellaire
10.30 h - 4a. TROBADA DE PUNTAIRES
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
11.00 h - CONCENTRACIÓ DE CANTAIRES
Societat Coral "La Verbena"
Societat Unió Manresana
Agrupació Cantaires de Navarcles
Societat Coral Nova Harmonia
Societat Coral Unió Berguedana
Societat Coral l'Estrella
11.00 h - CERCAVILA DE LA COLLA GEGANTERA
12.00 h - TROBADA D'AUTORITATS, PUBILLES, HEREUS I
CONVIDATS
Lloc: Sala de Sessions de l'Ajuntament
12.30 h - VISITA INSTITUCIONAL I LLIURAMENT DE RECORDS A
LES PUNTAIRES
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
18.00 h - BALL DE FESTA MAJOR amb "RAMON
ARBRAT"
Lloc. L'Esplai
Organitza: L'Esplai
19.00 h - AUDICIÓ DE SARDANES amb la Cobla
"SABADELL"
Lloc: Plaça Clavé
19.30 h - ESPECTACLE INFANTIL "FESTIU CAIXA DE
MANRESA"
Lluis Pinyat i la tremenda banda.
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
22.00 h - CONCERT "SERENATA" a càrrec de la
SOCIETAT CORAL L'ESTRELLA
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
23.00 h - TEATRE. Amb la companyia d'actors de Barcelona
Xesc Queralt amb l'Espectacle Cabaret "EL CANARI
VICIÓS"
Lloc: Societat Coral l'Estrella
23.30 h - BALL DE FESTA MAJOR amb l'Orquestra
"CHRISTIAN & DOMÈNECH"
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
DURANT TOT EL DIUMENGE FUNCIONARÀ EL SERVEI DE TREN
INFANTIL PER L'INTERIOR DE LA POBLACIÓ
DILLUNS 10 DE JULIOL
12.00 h - REMULLADA INFANTIL
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
18.00 h - ESPECTACLE INFANTIL.
"El xumet i la xinxeta" amb l'espectacle
"LA MAR SALADA"
A continuació,
- BERENAR/SOPAR INFANTIL
22.30 h - CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS
Lloc: Camp Municipal de Futbol
23.00 h - CANTADA D'HAVANERES amb el grup "PORT
BO"
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
DURANT TOT EL DILLUNS FUNCIONARÀ EL SERVEI DE TREN
INFANTIL PER L'INTERIOR DE LA POBLACIÓ
DIMARTS 11 DE JULIOL
21.30 h - ESPECTACLE DE DANSA
A càrrec del ballet Margarita Camps amb repertori de
ballet clàssic, llatí, jazz.
DIVENDRES 14 DE JULIOL
22.00 h - CINEMA A LA FRESCA. "El mundo nunca es
suficiente"
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
DISSABTE 15 DE JULIOL
22.30 h - ESPECTACLE DE DANSA
a càrrec de l'ESBART DANSAIRE SANTVICENTÍ
Lloc: Pavelló Municipal d'Esports
DIUMENGE 16 DE JULIOL
ASSOCIACIÓ CULTURAL DE TRANSPORTISTES I CONDUCTORS
9.30 h - CONCENTRACIÓ DE VEHICLES PARTICIPANTS A LA
CERCAVILA
Lloc: Al sector "La Bòvila"
10.00 h - SALUTACIÓ DE L'ABANDERAT A SOCIS I
SIMPATITZANTS
- COCA I MOSCATELL PER A TOTHOM
10.30 h - INSCRIPCIONS DE SOCIS I APERITIU
Lloc: Al sector "La Bòvila"
12.00 h - INICI DE LA CERCAVILA I BENEDICCIÓ, que
tindrà lloc des del col·legi MARE DE DÉU DEL ROSER.
Itinerari de camions i vehicles pesants: c/ Eduardo
Peña,
c/ Doctor Trias, Pl. Catalunya.
Itinerari cotxes i motocicletes: c/ Eduardo Peña, c/
Goya,
c/ Pius XII, Pl. Catalunya.
Organitza: Associació Cultural de Transportistes i
conductors
11.00 h - 4a. BAIXADA D'ANDRÒMINES
Informació i inscripcions al tel. 93 833 06 11
(Margarita)
Lloc: Riu Llobregat
14.30 h - ARROSSADA POPULAR (música en directe i servei
de bar)
Venda de tiquets a l'Ajuntament
Lloc: Als antics dipòsits de la RENFE
22.00 h - CONCERT DE JAZZ.
Amb: MANEL CAMPS (Piano)
MATTHEW SIMÓN (Trompeta) HORACIO FUMERO (Contrabaix)
LLUIS RIBALTA (Bateria)
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
DIVENDRES 21 DE JULIOL
22.00 h - CINEMA A LA FRESCA. "El Príncipe de
Egipto"
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
DISSABTE 22 DE JULIOL
11.30 h - TROBADA DE HARLEY DAVINSON amb passejada pel
poble, jocs,...
Lloc: Carrer Barcelona
Organitza: Harley Davinson Club Catalunya
21.00 h - 4a. MARXA NOCTURNA (programes a part)
Organitza: Centre Excursionista
22.00 h - CONCERT a càrrec del grup "DISSET I
ESCAIG"
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
DISSABTE 29 DE JULIOL
Tot el dia - FINAL DELS CURSETS DE NATACIÓ DEL MES DE
JULIOL
- XVII EDICIÓ 12 HORES DE NATACIÓ
Lloc: Piscina Municipal
23.00 h - REVETLLA POPULAR
Lloc: Plaça de l'Onze de Setembre
Organitza: P.S.C.
DIUMENGE 30 DE JULIOL
Tot el dia - XVII EDICIÓ 12 HORES DE NATACIÓ
Lloc: Piscina Municipal
22.00 h - CONCERT DE SARDANES
amb la Cobla "CIUTAT DE CORNELLÀ"
Lloc: Plaça de l'Ajuntament
Organitza: Agrupació Sardanista de Sant Vicenç
|