PROGRAMA DE FESTA MAJOR
D’ESTIU 2005
Del 2 a l’11 de juliol
Sant Vicenç de Castellet
Dissabte
2 de juliol
18 HORES DE FUTBOL SALA FEMENÍ
Lloc: Pavelló Municipal d’Esports
Hora: Inici a les 18 h
Organitza: Futbol Sala Femení
EXPOSICIÓ TROBADA DE MÒDULS ESCALA H0
Lloc: Sala de Can Soler
Hora: Matí i tarda
Organitza: ASVICAF
BALL AMB JORDI SOLER
Lloc: Esplai dels Avis
Hora: 18 h
Organitza: Associació de Gent Gran l’Esplai
CORREFOC
Recorregut: Pl. Clavé, Creixell, Prim, Mestre Aubert, Pl. Ajuntament,
Maria Gimferrer,
Castellet, Gran, Mestre Aubert, Pl. Ajuntament
Hora: 22.30 h
Organitza: Colla de Geganters
CONCERT a càrrec de Mazatecos (Barcelona) Lagarto Amarillo (Madrid)
Rakel Winchester
(Córdoba)
Lloc: Plaça de l’Onze de Setembre
Hora: 23.30 h
Diumenge 3 de juliol
CONCURS DE PESCA
Lloc: Concentració al Bar Nuevo
Hora: 6.30 h
Organitza: Club de Pesca Olímpic Castellet
EXPOSICIÓ TROBADA DE MÒDULS ESCALA H0
Lloc: Sala de Can Soler
Hora: Matí i tarda
Organitza: ASVICAF
XVIII TORNEIG PARTIDES RÀPIDES D’ESCACS
Lloc: Porxo de Can Soler
Hora: 10 h
Organitza: Club d’Escacs Castellet
CAMPIONAT DE XBOX
Lloc: Porxo de Can Soler
Hora: 11 a 14 h Entrenaments amb diferents jocs
16 a 19 h Competicions
19 a 20 h Campionat final amb pantalla gegant
INAUGURACIÓ DE L’EXPOSICIÓ “QUÈ ÉS MSF?”
Lloc: Local Centre Excursionista
Hora: 12 h (es podrà visitar fins el dia 17 de juliol)
Organitza: Cercle de Ioga Sol i Lluna
TORNEIG SOCIAL DE PETANCA
Lloc: Zona esportiva
Hora: 17 h
Organitza: Club Petanca Sant Vicenç
BINGO ESPECIAL
Lloc: Esplai dels Avis
Hora: 18 h
Organitza: Associació de Gent Gran l’Esplai
GUATEQUE AMB “LOS SIREX”
Lloc: Plaça Onze de Setembre
Hora: 21 h
Dilluns 4 de juliol
TITELLES “EL GEGANT SEMPRE TÉ GANA” Cia. Binixiflat
Lloc: Parc de la Plaça del Pi
Hora: 19 h
XERRADA “CUIDAR LA VIDA DES DE L´INICI”
A càrrec de Montserrat Catalán, ginecòloga de la Casa de Naixements
Migjorn
Lloc: Biblioteca S. Vives Casajuana
Hora: 20 h
Organitza: Cercle de Ioga Sol i Lluna
Dimarts 5 de juliol
PALLASSOS SENSE FRONTERES PRESENTA “UNA ESCOLA DE NASSOS... DONEM UNA
LLIÇÓ A LA GUERRA!!!”
Lloc: Parc de la Plaça Espanya
Hora: 19 h
CANT CORAL AMB ORFEONISTAS DE SIEMPRE DE CARACAS (VENEÇUELA)
Lloc: Església Parroquial
Hora: 22 h
Dimecres 6 de juliol
“EL SARAU” a càrrec deParranda
Lloc: Parc de Sant Joan
Hora: 19 h
DANSES FOLKLÒRIQUES DE COSSACS DEL DON (RÚSSIA)
Lloc: Plaça Onze de Setembre
Hora: 22 h
Dijous 7 de juliol
MAGIACADABRA AMB EL MAG LARI
Lloc: Parc de la Plaça Onze de Setembre
Hora: 19 h
XERRADA “EL TRASTORN BIPOLAR. LA MALALTIA DE LES EMOCIONS”
A càrrec de Mercè Ponce
Lloc: Biblioteca S. Vives Casajuana
Hora: 20 h
Organitza: Associació de Bipolars del Bages, Berguedà i Solsonès
CONCERT DE MÚSICA TRADICIONAL AMB AMANIDA FOLK
Lloc: Porxo de Can Soler
Hora: 22 h
Divendres 8 de juliol
DISBARATS A DOJO Cia. Sapastre
Lloc: Parc de la Plaça Catalunya
Hora: 19 h
DANSES TRADICIONALS DELS PAÏSOS CATALANS
Lloc: Plaça de l’Onze de Setembre
Hora: 22 h
Organitza: Esbart Dansaire Santvicentí
MÚSICA TRADICIONAL MALLORQUINA AMB QUART CREIXENT
Lloc: Plaça Onze de Setembre
Hora: 23.30 h
Organitza: Esbart Dansaire Santvicentí
CONCERT AMB GATO NEGRO, LENZERIA, LOCAL NOISE i THE BITCH BITE
Lloc: Porxo de Can Soler
Hora: 24 h
Dissabte 9 de juliol
III TORNEIG D’ESQUAIX
Lloc: Pavelló d’Esports
Hora: 9 h
Organitza: Club Esquaix Atlètic Castellet
CONCURS DE CANTADA D’OCELLS
Lloc: Bar Balta
Hora: 9 h
Organitza: Unió Ocellaire de Sant Vicenç
CONCURS DE PESCA INFANTIL
Lloc: Riu Llobregat (Farinera)
Hora: 15 h
Organitza: Agrupació de Pescadors amb Canya
BALL AMB RAMON ARBAT
Lloc: Esplai dels Avis
Hora: 18 h
Organitza: Associació de Gent Gran l’esplai
TRIANGULAR DE FUTBOL
Lloc: Camp Municipal de Futbol
Hora: 18 h
Organitza: C. F. St. Vicenç
FESTA ANDALUSA
Lloc: Porxo de Can Soler
Hora: 19 h
Organitza: Centro Cultural Andaluz
CONCERT AMB L’ORQUESTRA “LA CHATTA”
Lloc: Plaça onze de Setembre
Hora: 19.30 h
TEATRE. ESTRENA DE L’OBRA “HELMUT” A CÀRREC DEL GRUP CIL-I-SEU
Lloc: Societat coral l’Estrella
Hora: 22 h
BALL AMB L’ORQUESTRA “LA CHATTA”
Lloc: Plaça onze de setembre
Hora: 23.30 h
Diumenge 10 de juliol
CONCURS DE PESCA
Lloc: Riu Llobregat al seu pas per Sant Vicenç
Hora: 7 h
Organitza: Agrupació de Pescadors amb Canya
TORNEIG SOCIAL DE PETANCA
Lloc: Pistes c/ Eduard Peña
Hora: 9 h
Organitza: Club Petanca Atlètic Castellet
CONCURS DE CANTADA D’OCELLS I ENTREGA DE PREMIS
Lloc: Bar Balta
Hora: 9 h
Organitza: Unió Ocellaire de Sant Vicenç
CRONOESCALADA AMB BICICLETA
Lloc: Pl. Onze de Setembre, Gran, Dr. Trias, Pius XII, Eduard Peña,
Pau Casals, St. Valentí, Pedraforca i la Balconada
Hora: 10 h
Organitza: Unió Ciclista
MULLA’T PER L’ESCLEROSI MÚLTIPLE
Lloc: Piscines Municipals
Hora: Matí
Organitza: Regidoria d’Esports
9a. TROBADA DE PUNTAIRES
Lloc: C/ Maria Gimferrer
Hora: 10 h
Organitza: Puntaires del poble
AQUATLÓ POPULAR
Lloc: Piscina i circuit urbà
Hora: 11.30 h
Organitza: Club Natació Castellet
TROBADA DE GEGANTS
Lloc: Plaça de l’Ajuntament
Hora: 11.30 h inici de la cercavila
Organitza: Colla de Geganters
TEARE. ESTRENA DE L’OBRA “HELMUT” A CÀRREC DEL GRUP “CUL-I-SEU”
Lloc: Societat coral l’Estrella
Hora: 18 h
II FESTIVAL DE DANSA
Lloc: Plaça Onze de Setembre
Hora: 19 h
SARDANES AMB LA COBLA “ CIUTAT DE CORNELLÀ”
Lloc: Plaça Onze de Setembre
Hora: 20.30 h
Organitza: Agrupació Sardanista
SERENATA POPULAR
Lloc: Plaça Ajuntament
Hora: 22 h
Organitza: Societat Coral l’Estrella
ESPECTACLE. BRRUM!!!
Lloc: Pl. Del Pi – Pl. Generalitat
Hora: 22.30 h
Dilluns 11 de juliol
REMULLADA POPULAR AMB JOCS INFLABLES AQUÀTICS
Lloc: Piscina Municipal (entrada gratuïta)
Hora: Matí
TARDA DE JOCS AMB INFLABLES I KARDS
Lloc: Pl. Onze de setembre
Hora: 18 a 21 h
CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS
Lloc: Camp de Futbol
Hora: 22.30 h |